«Тілім - тірлігімнің айғағы» атты фестивалі. Қазақ және шет тілдерінің мұғалімдері Нургалиева.С.Е., Хуаныш Ж., Бекбасова Б.Ш., Есенгожина А.Е
01-10-2014 09:43

Сыныптар: 5-11

Жүргізуші 1:    Кенің бай, келімің мол туған тілім!

Дыбыстың теріп сөз ғып буған гүлін.

Қайырған қайдағыны жүйрік ең сен,

Мен қосып, құтыла алмас қусам білім.

Құрметті тіл жанашырлары, бүгінгі «Тілім- тірлігімнің айғағы» атты тіл фестиваліне қош келдіңіздер!

Жүргізуші 2:  Здравствуйте,  уважаемые учителя, учащиеся. Добро пожаловать на наш праздник. Мы рады приветствовать вас на фестивале, посвященный Дню языков народов казахстана.

Жүргізуші 3:

Good afternoon dear guests, teachers, pupils

And everybody who has come to our party.

We are very glad to see you here.

Today is the day of languages which we and Our country Kazakhstan celebrates every year!

Жүргізуші 1:Ортаға  Айгөлек би ансамбілінің орындауындағы биді тамашалаңыздар

Жүргізуші 2:  Казахстан –многонациональное государство. Все народы, населяющие его, равноправны. Все они на основе проводимой нашим президентом, уважаемым Нурсултаном Абишевичем Назарбаевым, национальной политики развивают свой язык и национальную культуру.

Жүргізуші 1: Тілден биік асқар жоқ,

Тілден асқан байлық жоқ,

Тілден терең теңіз жоқ.

Қазақ тілін зерттеушілердің барлығы да бір ауыздан бұл тілді ең бай, ең таза түркі тілдерін бірі деп таниды.

Жүргізуші 3:

Knowing of  languages is very important for us. We must know three languages. These are Kazakh, Russian and English. Because Kazakhstan is our common house.

Жүргізуші 1: 4 ә сынып оқушысы Қаршыға Аружан Ризамын әні Тамашалаңыздар!

Жүргізуші 1: жеңімпаз оқушыларды марапаттау рәсімі және алғыс сөз гимназия директоры Мариям Абдықадір қызына беріледі.

Жүргізуші 1: 7а сынып оқушысы Кабулдинова Меруерттің орындауында ағылшын тіліндегі  әнің тамашалаңыздар

Жүргізуші 3: Dear guests we want to present you how the day of languages appeared in Kazakhstan

Жүргізуші 2: каждый язык – это целый мир. Язык – это живая душа народа, его радость, боль, память , сокровище. Нет такого языка, который не заслуживал бы уважения. Разрешите показать вам видеоролик,посвященный ко дню языков

Видеоролик  день языков

Жүргізуші 1: Білеміз шаттық хабар қайдан ұшты,

Бәрі енді өзімізге байланысты

Қаумалап, тік көтеріп әкутейік,

Қанатын жаңа ғана жайған істі!

Тілдер апталығында мәнерлеп оқу сайысы өтті. Жеңімпаздарды ортаға шақырайық! Бастауыш сынып оқушылары  Ералиева Акбота, Бакибаева Айжан, Жанат Жанерке, Серикбаева Камила,Сабыржан Адина

Жүргізуші 2: 22 сентября вся наша страна отмечает этот день как День языков народаов Казахстана. Наш президент Нурсултан Назарбаев поставил перед ними задачу: говорить на 3-х языках: казахском, русском и английском, не забывая при этом и своего родного. Это прекрасно, ведь знание языков-это наше богатство! Наряду с английским языком в нашей школе дети изучают китайский язык.

Жүргізуші 1: 6ә сынып оқушыларының орындауында қытай тіліндегі мектеп туралы әнді тамашалаңыздар

Қытай тілінде ән

Жүргізуші 1: Тілдерді білу адамға ауа мен судай қажет. Тілдерді меңгеру маңызды және жауапты қатынасты талап етеді. Біздің мемлекетіміздің дамуы  және одан әрі көркею үшін  қазақ, орыс және ағылшын тілдерін білу қажет.

Ағылшын тілінде 5ә сынып қыздарының орындауында суэй әнің тамашалаңыздар!

Жүргізуші 2:   Я люблю свой родной язык.

Он понятен для всех

Он певуч...

Хочешь-пппесни,гимны пиши

Хочешь-выскажи боль души,

Будто хлеб ржаной,он пахуч,

Будто плоть земли,живуч.

Жүргізуші 1:  Туған тілім тірлігімнің айғағы

Тілім барда айтылар сөз ойдағы

Өссе тілім-мен де бірге өсемін

Өшсе тілім мен де бірге өшемін-дер Әбділдә Тәжібаев айтқандай тіл қай ұлтта, қай елде болса да, қастерлі, құдіретті.

5-9 сынып оқушыларының орындауында өлеңдер.Қарсы алыңыздар!

Успанова Аймира, Жанкушуков Аманат, Дильнара, Гармаева Диляра, Кунтаева Амина, Омирзаков Жанибек, Рамазанова Аяулым, Баяманова Аида

Жүргізуші 3: Oh,friend unseen,unborn,unknow,

Student of  sweet English tongue,Read outmy words at night alone:

I was poet,I was young

Since I can never see your face,

And never snake you by the hand,

I send my soul through time and space.

Жүргізуші 2: Хорошее знание и развитие родного языка,умение пользоваться выразительными средствами иностранных языков-самая лучшая опора для каждого человека в его деятельности. Каждый язык чрезвычайно богат и живописен.

У русских и казахов общий путь-

Путь дружбы-и с него нельзя свернуть!

Народы вместе сквозь века прошли,

В пути друзей надежных обрели.

Жүргізуші 1: Еліміздің мемелекеттік тілі қазақ тілі екені барлығымызға аян

Халқым теңіз толқыған,тілім терең

Мен мақтанам баршаға тіліммен

Ең асылы не?-десе құрметтейтін

Ойланбастан асылым тілім дер ем. Баяманова Гулден әні

Жүргізуші 1: Құрметті қонақтар сіздерді Тіл мерекесімен тағы-да құттықтай отырып, еңбектеріңіздің жемісін көріп,бақытты өмір сүрулеріңізге шын жүректен ниетімізді білдіреміз. Келесі жүздескенше күн нұрлы болсын!